/Files/images/corpul_pacii.pngСпівпраця з Корпусом Миру


Наша школа з 13 грудня 2012 року співпрацює з Волонтером Корпусу Миру/США в Україні містером Гремом Селінджерем за проектом “Викладання англійської мови як іноземної”.

/Files/images/SAM_4119.JPG Цьому передувала ретельна підготовча робота: зустрічі з представниками та методистами Корпусу Миру, заповнення анкети та виконання зобов’язань згідно угоди, тобто підбір житла з усіма зручностями та побутовим приладдям, забезпечення тимчасової реєстрації тощо. Ми ставили за мету проекту (програми) нашого навчального закладу - підвищення рівня комунікативного спілкування учнів, вивчення звичаїв та традицій. Який внесок у діяльність школи очікується від добровольця? Це перш за все:

  • підвищення учнівської комунікативної діяльності;
  • проведення класних та позакласних заходів;
  • обмін досвідом;
  • допомога у підготовці учнів до предметних олімпіад з англійської мови;
  • участь у шкільних проектах.

І ось містер Грем вже працює у нас. Буквально з першого дня він почав проявляти заповзятість у роботі: відвідує уроки, включається у навчально-виховний процес. На тиждень волонтер має 18 годин педагогічного навантаження і викладає англійську мову разом з українськими вчителями школи Войтович О.А. та Беденко Н.О. у 3-9 класах, хоча подобається спілкуватися зі старшокласниками (так, провів декілька уроків у 11 класі за темами «Робота Корпусу Миру в запобіганні захворювання на СНІД.», «Участь молоді у соціальних проектах», «Переваги та недоліки науково-технічного прогресу» тощо). Один раз на тиждень – кожної п’ятниці – містер Грем проводить засідання Англійського клубу, де знайомить зі звичаями та традиціями американського народу, пропагує здоровий спосіб життя, обговорює психологічні та соціальні проблеми дітей та підлітків щодо грубого поводження з однолітками, як зупинити хуліганство і т.д. Щопонеділка волонтер працює з охочими в театральному клубі, де дає уроки поводження на сцені, допомагає в ігровій формі зняти сором’язливість та розучує пісні, вірші тощо. До речі майже до кожного уроку волонтер сам складає «джаз чанти» - римівки, у які включає нову лексику та граматичні одиниці уроку. Крім цього запропонував нашим учням 6-11 класів прийняти участь у Всеукраїнському творчому письмовому конкурсі, який проводить щорічно Корпус Миру. Для цього щовівторка проводив навчання по написанню такої роботи. На жаль, прийняло участь 20 лютого лише 6 учнів: Гаєва Я., Бохно М., Ковальов Г., Бондар В. (8 кл.), Чалий О (10 кл.).

Вся робота містера Грема спрямована на комунікативне спілкування – спонукає, допомагає (де жестом, де роз’ясненням, де прикладом, де і українським словом) до розмови і сильного, і слабкого учня. А на сьогодні для вчителя нашої школи головне – підвищити мотивацію до навчання. Сподіваємося що наш волонтер робить неоцінений вклад у це, адже близько 40% учнів середньої ланки вже підвищили свої бали за ІІ семестр з англійської мови, а більшість учнів – відмічають підвищення інтересу до уроків, із задоволенням спілкуються і намагаються проявити себе.

Про організацію: Корпус Миру є американською урядовою організацією, яка сприяє зміцненню миру і дружби між людьми різних національностей і культур. Корпусу Миру – 50 років. Початок діяльності цієї організації датується 1961 роком. Добровольці Корпусу Миру працюють у 77 країнах в Африці, Азії, Карибському Басейні, Центральній та Південній Америці, Європі та на Близькому Сході. У співпраці з народами інших країн добровольці працюють у галузях освіти, молодіжного та громадського розвитку, захисту довкілля та розвитку інформаційних технологій. В Україні Корпус Миру налагоджує співпрацю з навчальними закладами та організаціями, які прагнуть розширити свої знання про американську культуру, методи діяльності професійних організацій і учбових закладів США, та скористатися досвідом американських колег, що, у свою чергу, допоможе американцям більше дізнатися про Україну, її культуру і українців. Корпус Миру почав налагоджувати партнерські зв’язки з українським урядом та приватними організаціями у травні 1992 року.

Офіційний сайт Корпуса Миру США - www.peacecorps.gov

Сайт волонтерів Корпусу Миру США в Україні - http://pcukraine.org/uk/

Кiлькiсть переглядiв: 1364

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.