ЗНО, учень батьки, анімація

Шановні батьки

Практичні рекомендації щодо підготовки та участі у ЗНО

Ураховуючи досвід проведення ЗНО попередніх років, ми ре­комендуємо звернути увагу батьків на певніключові моменти. Оскільки часто такі чинники, як неуважність, стресовий стан учнів, пасивність батьків у відповідальні моменти тощо, негативно впли­вають на можливість випускника навіть просто стати учасником тестування.

Процедура проведення ЗНО передбачає чіткі вимоги до випускників,зокрема:

  • з'явитися вчасно до пункту тестування;
  • мати із собою всі необхідні документи;
  • вимкнути мобільний телефон;
  • поводитися в аудиторії належно.

Оскільки у разі невиконання цих вимог учасника можуть позба­вити права проходити тестування або анулювати його роботу, роз­глянемо їх детальніше.

ЗАПІЗНЕННЯ

Доволі часто учні запізнюються на тестування. Причиною цьо­го можуть стати, зокрема:

  • затори;
  • недостатня обізнаність учня щодо місця проведення ЗНО;
  • неправильно розпланований час на дорогу;
  • особиста неорганізованість.

Допуску пункт ЗНО, який передбачає й перевірку всіх докумен­тів, завершується за 10 хвилин до початку, а учасників тестування доволі багато, тож уникнути черги складно. Тому слід зорієнтува­ти випускників, що вони мають прибути до пункту тестування за­вчасно, бажано за ЗО хв. до його початку.
Якщо місце розташування пункту тестування маловідоме, вар­то попередньо скласти маршрут і вирахувати час, необхідний для його подолання. Інколи доцільно навіть відвідати місце тестуван­ня за кілька днів до ЗНО, аби пересвідчитися у правильності адреси та обраного маршруту.

ДОКУМЕНТИ

Не менш поширеними є й ситуації, коли випускник, прибувши до пункту тестування, виявляє, що забув удома один із документів. Тож батькам необхідно проконтролювати, аби діти заздалегідь скла­ли й перевірили потрібний для допуску до тестування комплект до­кументів, а саме:

  • посвідчення особи — паспорт або свідоцтво про народжен­ня [для осіб, що не досягли 16 років), серія та номер яких зазначені у Сертифікаті ЗНО;
  • Сертифікат ЗНО з фотографією випускника; в запрошення-перепустку для участі в ЗНО.
МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН

Особливої уваги в епоху стрімкого розвитку технологій, зокрема різноманітних гаджетів, потребує й проблема використання під час ЗНО мобільних телефонів та інших пристроїв для зчитування інфор­мації. Тож доречно попередити батьків, аби вони ще раз нагадали ді­тям про необхідність вимкнути мобільний телефон перед початком тестування. Крім того, бажано покласти його разом з усіма речами у спеціально відведеному місці. Слід наголосити: телефон, що працю­ватиме у режимі вібрації, заважатиме всій аудиторії. До того ж, якщо інструктори з'ясують, що учасник тестування користується одним із зазначених пристроїв або ж друкованими чи рукописними матеріала­ми, він буде змушений залишити аудиторію, а його роботу анулюють.

ПОВЕДІНКА В АУДИТОРІЇ

Окрім дотримання суто організаційних вимог, батькам і педаго­гам слід обговорити з випускниками й правила поведінки в аудито­рії під час ЗНО. Доцільно пояснити учням, що присутні на тестуванні старший інструктор та інструктор зачитуватимуть ці правила перед початком виконання кожного тесту та контролюватимуть ситуацію в аудиторії. У разі необхідності вони та­кож можуть проконсультувати учнів щодо незрозумілих організаційних мо­ментів проведення ЗНО, але в жодному разі не щодо самих завдань. Крім того, до них можна та навіть потрібно зверта­тися у разі виникнення будь-яких про­блем. Наприклад, щодо поганого самопо­чуття, помилок або неякісних тестових зошитів. Адже часто трапляються ненадруковані окремі завдання чи відповіді в тестових зошитах, невідповідність на­клеєного штрих-коду на зошиті та парті тощо.
Наголосимо, що запізнення або невиконання інших вимог під час тестування з української мови та літератури, іноземної мови та математики або історії України (на вибір) ставить під загрозу складання та й доцільність усієї сесії. Адже ці навчальні предмети є основними під час вступу до вишів і цього річ зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації (ДПА). Тому варто порадити батькам проконтролювати, аби їхня дитина завчасно, без зайвого хвилювання, із необхідними документами потрапила до потрібного пункту тестування.
Якщо випускник не потрапив на тестування через об'єктивні об­ставини, насамперед погане самопочуття та хворобу, передусім —— необхідно отриматимедичну довідку. Лише вона є підставою для складання ЗНО під час додаткової сесії.
Звісно, може скластися враження, що ця інформація добре ві­дома всім випускникам та їхнім батькам, а тому не варта додатко­вої уваги. Однак досвідчені педагоги, які неодноразово були залу­чені до проведення ЗНО, зауважують великий відсоток випускників, які не змогли максимально вдало скласти ЗНО саме через нерозумін­ня організаційних нюансів або невиконання вимог до проведення тестування. Рік за роком цей відсоток залишається стабільним. Тож доречний контроль та підтримка дорослих є. додатковою гарантією успішного проходження випускниками тестування.

Пам'ятка для батьків

Поради батькам при підготовці випускників до ЗНО

Як допомогти дитині під час вибору професії

Поради батькам випускників /презентація/

Кiлькiсть переглядiв: 201

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.